Wybór właściwego szablonu

      Brak komentarzy do Wybór właściwego szablonu

Magento to świetne oprogramowanie sklepu internetowego pozwalające nawet laikom zrobić swój własny sklep. Swoją popularność zawdzięcza prostemu w obsłudze interfejsowi, niewielkim wymaganiom oraz setkom dodatków i szablonów. I w mojej ocenie to właśnie szablony przesądzają o popularności tego systemu zarządzania treścią, ponieważ pozwalają na zbudowanie sklepu od zera bez znajomości języków programowania takich jak PHP. Wygodny panel administracyjny pozwala na zarządzanie dosłownie każdym elementem – zamówieniami, klientami, kuponami rabatowymi i marketingiem, a system szablonów pozwala nam skupić się tylko na pracy nad zdobywaniem nowych klientów oraz obsługą zamówień.

magento

Jak więc rozpoznać dobry template Magento od słabszego? Na marketplacie takim jak Themeforest jest ich bardzo wiele, ale możemy kierować się następującymi wskazówkami gdy decydujemy się na jeden z nich:

1) Czy sprzedawca posiada dużo punktów i dużo recenzji? Świadczy to o jego doświadczeniu, obecności na Themeforest i jeszcze innych czynnikach, które możemy sprawdzić po jego odznakach. Odznaki przyznawane są za różne osiągnięcia, na przykład sprzedaż produktów o określonej wartości lub bycie wyróżnionym w sekcji „Szablon miesiąca”.  Naturalnie, im ich więcej, tym lepszy sprzedawca, a wysoki poziom wiąże się także z dobrą obsługą po kupnie. Możemy się wówczas spodziewać, że otrzymamy szybkie i celne odpowiedzi na nasze problemy z implementacją w witrynie, a dodatkowo niektórzy nawet wykonają modyfikację i naprawią błąd za nas – gdy dostarczymy im dane do logowania, co też może być użyteczne.

2) Czy właściwości i funkcje odpowiadają naszym wymaganiom?

3) Czy szablon Magento obsługiwany jest przez aktualną, najnowszą wersję Magento. Nieaktualne pliki świadczą o tym, że nie jest on już dłużej rozwijany i nie będzie wprzyszłości mógł wykorzystywać nowych aktualizacji oprogramowania. Oczywiście taki stary szablon należy ominąć i zamiast niego wybrać coś nowocześniejszego.

4) Oczywiście ogólny wygląd, zgodny z twoimi oczekiwaniami wobec tego jak ma wyglądać Twój sklep internetowy. Powinien on być dostosowany także do branży w jakiej działa Twoja firma. Warto zwrócić także uwagę na to, jakie posiada on dodatkowe funkcje. Dzięki temu będzie można uzyskać dodatkowe funkcjonalności bez instalacji czy kupowania dodatkowych modułów.

Strona internetowa jest obecnie tak samo ważna jak dobre oznakowanie firmy na miejscu, reklama czy szyld. Można powiedzieć, że nawet ważniejsza gdyż oznakowanie na miejscu właściwie działa tylko tam. Możemy jeszcze umieścić reklamę gdzieś w innym miejscu odsyłającą do nas, ale również będzie to miało znikomy zasięg. Co innego internet, który ma zasięg globalny. Dzięki obecności w sieci może nas znaleźć każdy kto szuka i nawet ten, kto nie szuka.

Nasza strona może się komuś wyświetlić przez przypadek lub dzięki zamorzonym zabiegom na przykład dzięki wykupionym reklamom na innej stronie. To ogromne potencjalne źródło klientów. Dzięki stronie internetowej każdy może dowiedzieć się w jakim miejscu znajduje się nasza firma, co oferujemy. Możemy nawet prowadzić naszą działalność przez internet, dobrym przykładem jest sklep internetowy, w którym sprzedajemy nasz towar.

Można taki interes prowadzić wtedy nawet bez wychodzenia z domu, co jest wygodne jeśli na przykład chcemy więcej czasu spędzać z rodziną i nie marnować czasu na dojazdy do pracy. Każdy biznes wymaga tego, aby istnieć w internecie. Projekty witryn są obecnie na wysokim poziomie i warto zastanowić się nad tym, czy nie skorzystać z takiej usługi. Nawet jeśli nie korzystamy z komputera i nie znamy się na tym to musimy zrobić to dla naszych klientów, kontrahentów oraz osób które mogą chcieć znaleźć nas w sieci. Dobrze zaprojektowana strona świadczy o naszym profesjonalizmie.

Projektowanie witryn

Najważniejsze jest to aby łatwo można było odszukać kontakt do naszej firmy, jeśli nie chcemy podawać adresu to chociaż możemy zamieścić formularz kontaktowy i telefon. W którymś momencie na pewno taka informacja się przyda komuś. Mówi się, że jeśli nie ma nas w internecie to nie istniejemy, nie pozwólmy aby ktoś tak o nas pomyślał i zastanówmy się nad stroną internetową. Projektowanie stron internetowych to nie jest łatwa sztuka, warto mieć to na myśli jeśli chcemy samodzielnie taką stronę zaprojektować. Oczywiście nikt nam tego nie zabroni, ale musimy mieć wtedy wiedzę również o tym jak zakupić domenę i utrzymać stronę na serwerach. Dobrze też dostosować się do obowiązujących standardów. Nie chcemy bowiem, aby nasza strona wyglądała na przestarzałą. Dobrze jest zlecić taką pracę profesjonalistom i spokojnie czekać na efekty.